تجربه کاربر شیراز UXSHIRAZ صفحه اصلی کنفرانس ۱۳۹۸ کنفرانس‌های گذشته نشست‌های گذشته ورود عضویت

گزارش اولین کنفرانس تجربه کاربری شیراز

بطور خیلی خلاصه:

اولین کنفرانس تجربه کاربری شیراز در سطح ملی برگزار شد.

تاریخ برگزاری: چهارشنبه و پنج شنبه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵
مجری کنفرانس: محی سنیسل بچاری

به گزارش دبیرخانه اولین کنفرانس تجربه کاربری شیراز، این رویداد طبق برنامه ریزی انجام شده در روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ با مشارکت طراحان تجربه کاربری در حوزه های طراحی صنعتی، طراحی گرافیک،‌ طراحی مد و فنآوری اطلاعات، و صاحبان کسب و کار و مدیران محصول سراسر کشور من جمله استان‌های خراسان، تهران، اصفهان، کرمان، آذربایجان، خوزستان، هرمزگان و برخی شهرهای دیگر برگزار شد.

این رویداد با حمایت و مشارکت انجمن‌های علمی دانشگاه شیراز، فناوری اطلاعات شهرداری شیراز (فاوا)، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس وهمیاری شورای شهر شیراز و همچنین برخی دیگر از سازما‌ن‌های دولتی و خصوصی به اجرا درآمد.

با اینکه ظرفیت کنفرانس ۱۵۰ نفر پیش بینی شده بود، اما بیش از ۱۷۰ نفر در این کنفرانس حضور داشتند که نشان دهنده رشد مطلوب مشارکت اعضا در جامعه تجربه کاربری شیراز و همچنین استقبال بسیار خوب از موضوع بود.

سخنرانی های کنفرانس
این کنفرانس با سخنرانی اساتید تجربه کاربری در ایران و خارج از ایران با موضوعاتی چون " تجربه کاربری در سلامت " و " نمونه سازی سریع " با ارائه سرکار خانم نازنین اویسی از ایرانیان مقیم امریکا " استخراج شفافیت از پیچیدگی ها با استفاده از طراحی " با ارائه خانم صنم نصیرپور از ایرانیان مقیم امریکا " دیزاین در برابر نرمالیته " آقای تورج صابری وند، " طراحی محصول با چاشنی تجربه کاربری " با سخنرانی مصطفی آروند، " کشف دنیای کاربر" با ارائه آقای داوود تراب زاده، "طراحی برای ایران" با ارائه ویدئویی جناب آقای بیژن آریانا و" راهکار علی بابا برای چالش بهبود تجربه سفر در ایران" با ارائه مشترک آقایان نیما قاضی و پویا کندری،‌ به شرکت کنندگان ارائه شد.

وجود دو بخش پارالوگ و تریبون آزاد به عنوان بخشهای مکمل به منظور کمک به درک بهتر موضوع، آشنایی با سخنران‌ها و فرصت بیان دیدگاه‌های مختلف از خصوصیات منحصربفرد این کنفرانس بود.

بازتاب کنفرانس
بازتاب این کنفرانس در سایر نقاط کشور را میتوان از ارائه مجدد موضوعاتی که انتخاب شده بود مشاهده کرد. برگزاری مجدد «کارگاه طراحی تجربه های لذت بخش» در دانشگاه هنر تهران توسط خانم اویسی، همچنین سخنرانی مجدد تورج صابری وند با عنوان «دیزاین در برابر نرمالیته» در دانشگاه سوره از آن جمله هستند.