گزارش نشست 67 ام جامعه تجربه کاربری شیراز

بطور خیلی خلاصه:

نسخه نمایشی محصول یکی از گام های مهم در تبدیل ایده مبتنی بر نیاز مشتری به یک محصول مشتری پسند و دلخواه است . این گام در بسیاری از کسب و کار های غزال ایرانی (استارتاپ ها) مغفول می ماند و همین امر موجب شکست های بزرگ می شود . در نشست 67 ام به تبادل نظر در خصوص این موضوع پرداخته ایم .

تاریخ برگزاری: پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶
مجری: محسن مولایی نسب

پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 یک عصر بهاری و یک جمع دوست داشتنی رو دوباره کنار هم دیدم .جمعی که به واسطه فعالیت خارج از شیراز مدتی بود همه را به صورت یکجا ملاقات نکرده بودم، افتخار مجری گری برنامه ماهانه جامعه تجربه کاربری شیراز در نشست 67 ام به من رسید و این برنامه با حضور 52 نفر از اعضای قدیم و جدید این جامعه برگزار شد. اینکه در شیراز برنامه ای توانسته است علاقه مندان را به صورت مستمر به خود جلب کند برای من بسیار ارزشمند است و امیدوارم این نشست ها روز به روز پر بارتر برگزار شود.

لزوم تحول در رفتار های حرفه ای برای رشد شیراز

در ابتدای جلسه در خصوص لزوم همدلی و همراهی بخش های مختلف اکوسیستم در شهر شیراز برای رشد و بلوغ آن صحبت شد و ضمن اشاره به داستانی قدیمی از مشارکت کنندگان خواسته شد تا با شروع از خود تحولی را در زمینه رفتار های حرفه ای در سطح اکوسیستم آغاز کنند.این تحول میتواند از دیدن و بیان خوبی های اعضای مختلف شروع شود و امیدواریم آثار این تحول موجب رشد و ایجاد فرصت های تازه برای شیراز باشد.

موضوع و محتوای نشست، نسخه نمایشی محصول

موضوع پروتوتایپینگ موضوعی بسیار گسترده است که معمولا نمیتوان تمام جنبه های آن را در جلسه ای کوتاه بحث کرد،اما به عنوان شروع بحث و مقدمه ای بر مطالعه و پژوه شهای آتی سعی شد تا سر فصل های مهم ، ابزار ها و تجربیات اعضای مشارکت کننده در نشست به بحث گذاشته شود .در ابتدا تعریف آکادمیک و تجربی از پروتوتایپینگ ارائه شد و سعی گردید تا تفاوت های آن با مفاهیمی مثل وایرفریم و موکاپ تشریح گردد. با ذکر مثال هایی از حوزه های مختلف تفاوت این سه مفهوم مشخص گردید و تفاوت های این مفاهیم از منظر هزینه ،زمان،میزان وفاداری به طرح اصلی و اهداف مورد بحث قرار گرفت.

سرفصل های مطالب مقدمه
• تعاریف و مفاهیم
• حوزه های مفاهیم از نظر وفاداری به طرح نهایی
• بحث مربوط به هزینه مراحل مختلف نمونه سازی اولیه
• ارتباط بین مشتری و طراح
• ابزارهای مورد استفاده در پروتوتایپینگ
• مثال های پروتوتایپینگ

سپس آقای درجه موسس اپ ساز تجربه های این استارتاپ را در خصوص موضوع جلسه با ارائه ای جذاب در اختیار مشارکت کنندگان در نشست 67 ام گذاشت و مطالب جالبی در خصوص نوع تعامل با کارفرما و مشتری و آزمون های صورت گرفته در خصوص موضوع جلسه بیان کرد .طی این ارائه و بعد از آن در گفتگوی حضار به این روش ها اشاراتی شد: • روش های نمونه سازی اولیه • روش های تست نمونه های اولیه با کاربران و کارفرما • رتبه بندی اثر بخشی نمونه های مختلف • چالش های موجود در برنامه اپ ساز برای ارائه نمونه اولیه • تکنیک های اپ ساز برای غلبه بر چالش های موجود با توجه به زمان کوتاه 10 دقیقه ای آقای درجه مباحث به صورت اجماعی مورد بحث قرار گرفت و نمونه های واقعی از تلاش های تیم اپ ساز برای ایجاد پروتوتایپینگ نمایش داده شد .در این بخش اشاره شد که چگونه با صاحبان کسب و کار و کاربران برای درک دقیق تیم توسعه از نیاز آنها در حوزه UX/UI تعامل شده است.

در ادامه مشارکت کنندگان سوالاتی را در خصوص میزان و طول دوره های پروتوتایپینگ مطرح کردند و در این خصوص نظراتآقای محبی ،نصیر زاده ، امرایی و شعله جالب توجه بود.فرزاد نصیر زداه مدیر شیراز تخفیف سوالی در خصوص دوره و تعداد نمونه های اولیه مطرح کرد که در جمع بندی پاسخ ها به ایشان را میتوان در دو گروه برشمرد : گروه اول معتقد بودند که فرآیند پروتوتایپینگ یک فرآیند دائمی است .و به صورت مدام در حال تکرار است و متوقف نمیشود و با توجه به نوع خدمات میتواند تغییر کند .گروه دوم اما معتقد بودند که اگر به صورت یک محصول به خدمت نگاه کنیم دوره مشخصی برای این امر وجود خواهد داشت.

پایان جلسه

در پایان امید امرایی موسس جامعه شیراز به تشریح برنامه های جاری جامعه پرداخت و ضمن اعلام زمان بندی های کنفرانس تجربه کاربری شیراز از همگان دعوت کرد در این برنامه مشارکت کنند ، امید امرایی در این بخش ضمن تقدیر از یکی از اعضای فعال جامعه تجربه کاربری شیراز از تمام کسانی که توانایی ارائه سخنرانی دارند دعوت کرد تا در زمان مشخص شده درخواست خود را به دبیر خانه کنفرانس شیراز ارائه کنند. در بخشی از نشست در خصوص اصول این نشست ها و عدم وجود ارتباط استاد و شاگردی صحبت شد و از همگان مخصوصا افراد تازه وارد خواسته شد در بحث ها مشارکت کنند.برای افزایش مشارکت و هدفمندی جلسات ساخترا بازی گونه برای طرح سوالات به صورت نمونه اولیه اجرا شدکه افراد برای اعلام سوالات باید اقدام به جمع آوری کوپن میکردند که دو نمونه در این نشست اتفاق افتاد و در نشست های بعدی از این ابزار برای مشارکت و رتبه بندی و رقابت جذاب در طی نشست استفاده خواهد شد .

شبکه سازی و پذیرایی

طبق رسم معمول در پایان جلسه اعضا به شبکه سازی و گفتگو پرداختند. با توجه به اینکه در این نشست اعضای تازه ای به جمع اضافه شده بودند این افراد با اعضای دیگر در خصوص روال نشست ها صحبت کردند .علاوه بر این برگزاری نشست در محل دانشگاه زند موجب آشنایی عده جدیدی از دوستان این دانشگاه با نشست و همکاری آنها در برگزاری آن شده بود که این امر به بزرگ تر شدن جامعه تجربه کاربری شیراز و ارتباط شبمه ای با موسسات آموزش عالی و منابع استعداد کمک شایانی خواهد نمود.

حامی این رویداد

عکس هایی از نشست