0

تست خشن یا سخت‌گیرانه نرم‌افزار

این مطلب یهویی همین الان به ذهنم رسید گفتم بد نیست جایی ثبتش کنم. حتما برای شما هم پیش اومده مواقعی که اعصاب ندارید و دارید با نرم‌افزاری کار میکنید، یهویی تجربیات بدی رو تو این وضعیت در نرم‌افزار کشف میکنید که قبلاً باهاشون مشکلی نداشتید. مثلاً فرض کنید اعصاب ندارید + عجله هم دارید و میخواید سریعتر کارتون رو انجام بدید و تموم بشه بره پی کارش. ولی تو این وضعیت برای ثبت آدرس مشتریتون باید 3 مرحله رو طی کنید. خب خیلیا ممکنه مثل خودم اعصابشون خط خطی بشه حالا اینا رو برای چی گفتم؟ برای تست بهتر نرم‌افزار به غیر از کاربران خوش اعصاب و عادی :) از کاربرانی در شرایط بحرانی (عجله‌ای، عصبی و ...) هم چه بهتر که استفاده بشه. این نوع تست اولویت نداره. ولی اگه بخوایم نرم‌افزاری رو بصورت سخت‌گیرانه‌تری تست کنیم چه بهتر که این کار رو انجام بدیم. میشه اسم این نوع تست رو تست خشن یا تست سخت‌گیرانه گذاشت

آیا این کار درسته؟

11 ماه پیش مهدی منافی مهدی منافی

1 پاسخ

1

سلام، تستی بنام Critical Test وجود داره، البته در حوزه ای شاید غیر مرتبط، میتونید جزئیات چرایی و نحوه این تست رو بررسی کنید.

اما اینکه کار درستی هست یا نیست جزو موارد مبهم و نسبی با نظریات متفاوت هست.

اگر چرایی و چگونگی این تست مشخص و طراحی بشه و بصورت یک ضرورت در بین سایر افرادی که به نوعی با شما همفکر هستن کاربرد داشته باشه چرا که نه ... حتما برای بررسی جزئیات (چرایی و چگونگی) اون اقدام کنید.

11 ماه پیش سید جواد سلیمی سید جواد سلیمی