سپیده شاهی

سپیده شاهی

طراح فراگیر و محقق طراحی
معرفی سپیده شاهی

در طی دو دهه گذشته، به عنوان طراح ، محقق و مجری پروژه های گوناگون از دیدگاه های مختلف طراحی را تجربه و تمرین کرده ام. باور دارم که طراحی همچون یک چاقوی تیز دولبه می تواند زمینه ساز تغییرات اجتماعی و فرهنگی مثبت و منفی باشد. و این بر مسئولیت ما طراحان می افزاید که چطور و در چه راهی از این ابزار استفاده کنیم.

هم اکنون تمام تلاشهای حرفی ام در مسیر ایجاد تغییرات سازنده و مثبت اجتماعی است. به تغییرات کوچک اعتقادم دارم و به دنبال انقلاب نوآوری نیستم. امیدوارم با کمک ابزار های طراحی و هم آفرینی بتوانیم ذره, ذره و آجر به آجر دنیایی بهتر برای همه بسازیم.

مهارت‌ها
تحقیقات طراحی طراحی فراگیر طراحی تجربه کاربری هم افرینی
تجربیات حرفه‌ای
از شهریور ۱۳۹۸ تا دی ۱۳۹۹
طراح تجربه کاربری و هم بنیان‌گذار در موسسه غیر انتفاعی SEED

در SEED به دنبال خلق تجربه‌های با کیفیت آموزشی در راستای رشد همه جانبه کودکان و نوجوانان ایرانی و دسترس پذیر کردن منابع برای آنها هستیم. در این مسیر با گروه ها و افرادی که در این زمینه کار میکنند همراه می شویم تا با تبادل دانش, تجربه, ارتباطات و فراهم کردن پشتیبانی های لازم, ایده های نو را اجرایی کنیم.

از آذر ۱۳۹۳ تا دی ۱۳۹۹
طراح و محقق ارشد در مرکز تحقیقات طراحی فراگیر

در مرکز تحقیقات فراگیر دانشگاه OCAD ، به توسعه استراتژی هایی کمک می کنم که می توانند جوامع و گروه هایی که هیچوقت نیازهایشان در نظر گرفته نشده را در فرایند طراحی درگیر کنم. در این روند این افراد فرصتی می یابند تا بینش ، تجربیات زیسته و ایده های خود را از طریق هم آفرینی به اشتراک بگذارند و زمینه ساز موقعیت هایی برای نوآوری شوند.