مریم محمودی خرقانی

مریم محمودی خرقانی

ظراح UX/UI
معرفی مریم محمودی خرقانی

سال 88 با کلی امیال و آرزو که قرار هست مهندس بشم، وارد دانشگاه آزاد تهران شمال شدم تا مهندسی شیمی بخونم ولی بعد از 4 ترم متوجه شدم که این رشته اصلا با شخصیت من سازگاری نداره با کلی مشورت با روانکاو و تست جان هالند متوجه شدم من خلق شده ام تا طراح باشم پس از همون موقع شروع به خواندن کتاب های طراحی صنعتی کردم و در کنارش کلاس های طراحی دستی رفتم چون می‌دانستم برای کنکور ارشد لازم هستش.

در آخر سال 94 با کلی خوشحالی، وارد دانشگاه الزهرا شدم تا کارشناسی ارشد طراحی صنعتی بخونم. انقدر عاشق این رشته شده بودم که از همون ترم اول به صورت پروژه ایی کار می گرفتم و تا پایان فارغ التحصیلی به همین روند ادامه دادم. که به صورت اتفاقی بهم پیشنهاد طراحی قطعات چدنی و پنل شد. فکر می کردم خیلی سخت باشه ولی از آنجاییکه همیشه توو زندگیم تمام تلاشم رو کردم تا به چیزی که می خوام برسم تقریبا دو سال در این زمینه طراحی کردم. اما به دلیل اینکه محیط کار خیلی با روحیات من سازگار نبود تصمیم گرفتم با چندتا از دوستام برند طراحی و تولید شلوار راه‌اندازی کنیم، متأسفانه خیلی به تکنیک های مارکتینگ مسلط نبودیم و همه فقط دوره های طراحی لباس و کسب و کار را گذرانده بودیم خیلی موفق نشدیم و در نهایت در سال 98 مجبور شدیم کار را تعطیل کنیم.

با شروع کرونا و افسردگی پس از شکست در کسب و کار، این بار تصمیم گرفتم به جای کسب در آمد با لدت ایده هام رو طراحی کنم و با تشویق دوستانم سه تا از کارهام رو برای مسابقه گنسای 2020 ژاپن ارسال کردم. که هر سه طرح برنده شد. چ.ن یکی از ایده ها طراحی اپلیکیشن بود و باید برای مرحله دوم مسابقه پروتوتایپ طرح به همراه فیلم ارسال می شد، بنابراین شروع کردم از سایت های مختلف به یادگیری XD، و با توجه به محدودیت زمانی چند تا نمونه طراحی کردم و در نهایت یکی از وایرفریم ها که با ترند UI آن سال بیشترین تطابق را داشت انتخاب کردم و پروتوتایپ نهایی را ارسال کردم که در بخش دوم این کارم برنده جایزه بهترین داوری شد.

از آنجاییکه از طریق این مسابقه و پایان‌نامه ارشدم وارد دنیای طراحی تجربه کاربری و طراحی اینترفیس کاربری شده بودم، تصمیم گرفتم که یک سری دوره های آنلاین تجربه کاربری را بگذرانم. بعد از اینکه دوره ها تمام شد، کیس استادی های خودم رو درست کردم و خیلی اتفاقی از طریق یکی از دوستانم به شرکت امن پردازان کویر که در زمینه محصولات امنیت شبکه است معرفی شدم و از تابستان 99 تا به الان به عنوان طراحی UI/UX در این شرکت مشغول به کار هستم.

مهارت‌ها
figma photoshop figjam
تجربیات حرفه‌ای
از تیر ۱۴۰۲ تا هم اکنون
طراح UI/UX در سلامت الکترونیک برکت
از مهر ۱۳۹۹ تا اسفند ۱۴۰۱
طراح UI/UX در امن پردازان کویر
از مهر ۱۳۹۹ تا بهمن ۱۳۹۸
مدیر مجموعه و طراح لباس در ماهو دیزاین
از خرداد ۱۳۹۷ تا تیر ۱۳۹۸
طراح محصول در متال ایران
از امرداد ۱۳۹۵ تا شهریور ۱۳۹۹
طراح گرافیک در شرکت نرده مهدیس