عطیه تمیزی

عطیه تمیزی

محقق تجربه همکاران
معرفی عطیه تمیزی

سلام، من عطیه تمیزی محقق تجربه همکاران علی بابا هستم.

مسیر من برای سفر به دنیای دیزاین پیچ و خم زیادی داشته، اولین تاچ پوینتم علاقه همیشگیم به رشته طراحی صنعتی و شرکت در کنکور هنر بود، اما چون رشته هنر برای من مثل خیلی های دیگ در کنار رشته ریاضی بود، زور مهندسی به هنر چربید و لیسانس مهندسی صنایع در دانشگاه شهید بهشتی خوندم.

در انتهای دوره لیسانس، ورودم به دنیای حرفه ای صنعت رو با پروژه ای در شرکت مپنا ریلی شروع کردم با اینکه این انتخاب رو دوست داشتم ولی احساسم همیشه این بود که ی چیزی کم هست و من باید میرفتم برای این نیاز راهی پیدا میکردم. با متد های طراحی (البته اون موقع نمیدونستم که این متد های دیزاین هست.) با نیازم همدلی کردم و چارچوب بندیش کردم و راه حل های زیادی نوشتم و ازشون مایندمپ کشیدم تا به نظرم یک راه که هم شدنی تر بود و هم با نیاز من تطابق بیشتر داشت پیدا کردم و رفتم شروع کردم به ایجاد پروتوتایپ و تست و در نهایت عملی شدنش.

رشتم رو به مدیریت منابع انسانی برای کنکور ارشد تغییر دادم و با رتبه 1 دانشگاه تهران قبول شدم. اینجا هنوز به تاچ پوینت دوم مسیر دیزاین نرسیده بودم، تا اینکه با بورسیه تحصیلی به پاریس رفتم و در اونجا کورس تفکر طراحی رو با رویکرد توسعه بیزنس گذروندم و بعد پایان نامه ای با متد تفکر طراحی برای تولید محصول هوشمند در حوزه منابع انسانی نوشتم و چت باتی رو در حوزه منابع انسانی طراحی و ایجاد کردم.

در جستجو هام دیدم که واحد منابع انسانی علی بابا رویکرد مشابهی با دیدگاه من داره و با ذوق زیاد برای پیمودن حرفه ای تر مسیر دیزاین در منابع انسانی به علی بابا پیوستم و با پروژه هایی ریسرچ محور برای پرسیدن سوال درست تا رسیدن به طراحی جواب درست در این حوزه فعالیت کردم.

اینجا میتونیم با هم بیشتر در ارتباط باشیم:

https://www.linkedin.com/in/atiyeh-tamizi-07165788

https://www.instagram.com/atiyeh.tamizi

تجربیات حرفه‌ای
از فروردین ۱۴۰۱ تا هم اکنون
کارشناس توسعه سازمانی در اسنپ
از بهمن ۱۳۹۹ تا فروردین ۱۴۰۱
محقق تجربه همکاران در علی بابا