زینب وصال

زینب وصال

استراتژیست محتوا، طراح رویداد
معرفی زینب وصال

منم مثل بسیاری از کودکان تصمیم داشتم وقتی بزرگ شدم، در یک اتفاق بزرگ نقش داشته باشم، از طرفی به خاطر تمایلات اخلاقی‌م به سمت ساده و راحت‌‌تر کردن مسایل گرایش داشتم، لذا اتفاق بزرگ رو در قالب کارهایی که زندگی‌ خودم و اطرافیان رو راحت‌تر و ساده‌تر کنه می‌دیدم. با این فرض که میتونم ربات بسازم و زندگی رو راحت‌تر از گذشته کنم وارد رشته برق‌الکترونیک شدم. ۴ سال گذشت و هیچ رباتی نساختم، به جاش با دوستانی دوست شدم که در ساخت ربات دستی بر آتش داشتند و در مسابقات شرکت می‌کردند. دیدن خروجی کار این دوستان من را تا حدی راضی و خشنود کرد، اگر من رباتی نساختم اما دوستانی داشتم که میتونستند ربات بسازند و برای راحت‌تر شدن زندگیم ازشون کمک بگیرم.

بعد از اتمام دوره کارشناسی این رشته را برای اهل فنش رها کردم و به سمت طراحی وب‌سایت متمایل شدم. این بار با این دیدگاه که می‌توانم کسب و کار اینترنتی راه بندازم و انتخاب و خرید و فروش کالا و خدمات رو ساده‌تر و راحت‌تر کنم. یک دوره‌ی طراحی سایت گذراندم و بلافاصله برای خودم سایت زدم و تبلیغات کردم، چندین پروژه‌ی طراحی سایت گرفتم. اون‌زمان‌ها همه‌ی کارهای طراحی سایت از طراحی رابط کاربری گرفته تا بک و فرانت و سئو و مارکتینگش با خودمون بود. اینقدر همه‌ی حوزه‌ها شسته رفته مجزا نبودند یا اگر بودند من آن زمان بی‌اطلاع بودم. حس کردم باید سطح‌ دانشم رو در زمینه‌ی طراحی وب‌سایت و کسب‌و‌کارهای اینترنتی بالا ببرم. تحصیلات ارشد تجارت الکترونیک رو از سرگرفتم.

در این حین با یک شرکت در این حوزه همراه شدم و همزمان یواکس شیراز در شیراز متولد شد. از اولین جلسات تا کنون به عنوان یک عضو فعال همراهیش کردم. تصمیم گرفتم در حوزه‌ی محتوا از صنعت طراحی تجربه کاربر ایفای نقش کنم، رویکردم این بود که طوری روی شسته رفته شدن محتوا‌ها کار کنم که پیام درست دریافت بشه و فهمش ساده‌تر و راحت‌تر باشه.

در کنار محتوا، پنج‌سالیه به صورت مداوم و جدی رویدادهای یواکس شیراز را برگزار میکنم، از برگزاری نشست گرفته تا برگزاری کنفرانس‌های ملی. الان طراحی و برگزاری رویداد هم بخشی از تخصص من هست و از آنجا که در یواکس شیراز روی بهبود کیفیت زندگی متمرکز هستیم، خوشحالم که در مسیر رسالتی که از کودکی در سر می‌پروروندم فعالم.

مهارت‌ها
تدوین استراتژی محتوا بازاریابی محتوا کپی‌رایتینگ طراحی تجربه کاربر طراحی رویداد
تجربیات حرفه‌ای
از فروردین ۱۳۹۷ تا هم اکنون
دبیر کنفرانس یواکس شیراز در یواکس شیراز
از فروردین ۱۳۹۹ تا هم اکنون
استراتژیست محتوا، بازاریاب محتوا،کپی‌رایتر در هِرازگُو